kampanya44.jpg

SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK

Günümüzde sürdürülebilirlik, çevre dengesi ile ekonomik büyümeyi birlikte alan, hem doğal kaynakların etkin kullanımını sağlayan ve çevresel kaliteye önem veren hem de gelecek kuşakların kendi ihtiyaçlarını tehlikeye sokmaksızın bugünkü ihtiyaçlarını karşılayabilen bir model olarak karşımızda duruyor.

Narkonteks Tekstil A.Ş. olarak işimizin ve varoluşumuzun temeli olan bu kaynakları korumak ve devamını sağlamak bizlere ilham veriyor. Sürdürülebilirlik vizyonumuzu kurum kültürümüze dahil ederek, küresel hedeflere ulaşmak için tüm çalışanlarımız ile birlikte yaşadığımız dünyayı güzelleştirmek için adımlar atıyoruz. Bu kapsamda sürdürülebilirlikle ilgili kurumsal alt yapı ve ilkelerin oluşturulması amacı ile Sürdürülebilirlik ve CSR Departmanı’nı 2017 yılında kurduk. Şirket içerisinde kaynakların etkin kullanılması için liderlik üstlenen bu departmanımız  kurum kültürünün sağlanması yanında tüm sertifikasyon ve denetim süreçlerinin sürekliliğini sağlamaktadır.

Geri Dönüşüm

Üretim faaliyetimiz sonucu ortaya çıkan tekstil ve konfeksiyon atıklarını çevremizi ve doğal kaynaklarımızı korumak ve doğaya olan zararlı etkilerini azaltmak için geri dönüşüm firmaları aracılığıyla tekrar kullanılabilir tekstil hammaddesi haline getiriyoruz.

Üretimde kullanılan ambalaj atıklarının uygun şekilde toplanması ve geri dönüşüme aktarılması için Çevko Vakfı ile her yıl Yeşil Nokta sertifikamızı yeniliyoruz.

Enerjinin Verimli Kullanımı

Tüm kapalı alanlarda LED aydınlatmalar kullanıyoruz.

Üretimde faaliyetlerimizde makinelerden uygun olanları AC motordan DC motora çeviriyoruz.

Üretimde kullanılan hava hatlarının kaçak olmayacak şekilde verimli çalıştırıp, düşük tüketimli yeni nesil kompresörler kullanıyoruz.

Tüm kapalı alanlarda VRF teknolojisi ile çalışan iklimlendirme sistemlerini tercih ediyoruz. Önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde üretim faaliyetlerimizde kullanılan tüm enerjiyi yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilmesini hedefliyoruz.

Yenilenebilir Enerji

Önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde üretim faaliyetlerimizde kullanılan tüm enerjiyi yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilmesini hedefliyoruz.

Çevresel Yönetim

Arıtmadan çıkan suyu depolarda biriktirerek tuvaletlerde ve sulama sistemlerinde kullanıyoruz.

Su tüketimini azaltmaya yönelik her türlü tedbiri alıyoruz. ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi kapsamında sertifikamızı
düzenli olarak yeniliyoruz.

Kurumsal Sosyal Uygunluk

Firmamızın sosyal uygunluğunun sürekliliği için BSCI ve Sedex gibi uluslararası sosyal uygunluk ve denetim kurumları tarafından denetleniyoruz.

Hiçbir faaliyet kolunda çocuk işçi ve zorla işgücü kullanmıyoruz.

Çalışma ortamlarımızın yaşanabilir, güvenli, temiz ve düzenli olmasına özen gösteriyoruz.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk 

Narkonteks Tekstil A.Ş. olarak, eğitim ve istihdam odaklı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çeşitli dernekler, okullar ve ticaret odaları aracılığıyla projeler geliştirerek yaşadığımız topluma katkı sağlamaya devam ediyoruz.

Sürdürülebilir Üretim Sertifikaları

gots
12
3
10
02
08
09
gots
12
3
10
02
08
09

Kişisel Verileri Koruma Politikası

Narkonteks Grup Şirketleri KVKK İlgili Kişi Başvuru Formuna Ulaşmak için Tıklayınız

  • LinkedIn Sosyal Simge

Narkonteks - 2020 Tüm hakkları saklıdır.