top of page

KALİTE GÜVENCE

​Narkonteks Tekstil A.Ş., üretimin tüm aşamalarında kaliteyi güvence altında tutabilmek için uluslararası standartlarda çalışmalar yürütmektedir.

Bu çalışmalar doğru iletişim, teknolojik yatırımlar ve güçlü bilgi birikimiyle müşteri memnuniyetini beklentilerin ötesine taşır.

 

Firmamız bünyesinde müşterilerin kusursuz ve daimi kalite beklentisinin karşılanması adına sipariş öncesi ve sonrasındaki tüm süreçlerin

doğru ve etkin bir şekilde işletilebilmesine yönelik 4 aşamalı bir kalite kontrol sistemi uygulanmaktadır.

s4_edited.jpg

1- Kumaş ve Aksesuar Giriş Kontrolü

Bünyesinde bulunan uluslararası standartlardaki cihazlarla laboratuvar ortamında gerçekleştirilmektedir.

  • Yıkama sonrası renk haslığı

  • Sürtünmeye karşı renk haslığı   

  • Renk ölçüm testi / Spektrofotometre (Datacolor 800)

  • Yıkama sonrası boyutsal değişim testi

  • Nem ölçümü

  • Elastikiyet ölçüm testi (Zwick Roell)


​Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda bağımsız laboratuvarlar ile de işbirlikleri yapılabilmektedir. Aynı zamanda Narkonteks Tekstil A.Ş. ile tedarikçi ilişkisi içinde olan paydaşlar, sevkiyat öncesi düzenli kalite kontrol rapor paylaşımlarıyla girdi kalitesinin izlenebilirliğine hizmet etmektedirler.

2- Proses Kontrolü

Kalite Güvence Departmanına bağlı yetkin bir ekip tarafından anlık ürün kalitesinin seviyesi belirlenip mükemmel ürün çıktısının sağlanması amacıyla yapılan sistematik kontrollerin tümüdür. 

_edited.jpg
s3_edited.jpg

3- %100 Ürün Kontrolü

Yalın üretim yapılan Narkonteks Tekstil A.Ş.’de her üretim hücresi sonunda final ürün kontrolü %100 yapılmakta ve düzenli raporlama ile kalite seviyesi izlenebilmektedir.

4- Final Kontrolü

Üretim fazı tamamlanan ürünler sevkiyat alanına gitmeden önce özel bir alanda final kontrol sürecine alınır. Müşteri beklentisi doğrultusunda talep edilen AQL kalite seviyesine uygun olarak kalite kontrol yapılır.

Talep eden müşteriler için yükleme / sipariş / model bazlı raporlar hazırlanabilmektedir. Ayrıca teknolojik alt yapı sayesinde müşterilerin kullandığı portal üzerinden sistem entegrasyon çalışmaları yürütülür.

s_edited.jpg
Kalite Güvence Video​
bottom of page