top of page

HAKKIMIZDA

Narkonteks Tekstil A.Ş. güçlü üretimi, bilgi işlem altyapısı,  tedarik zinciri ve tecrübeli ekibi ile hazır giyim sektörünün yalın üretim yapan inovatif firmalarından biridir.

2005 yılında İzmir’de kurulan Narkonteks., iç giyim, termal giyim, spor giyim, ev giyim ve plaj giyim kategorilerinde tüm aile bireyleri için farklı iklim koşulları ve yaşam alışkanlıklarına uygun, konfor ve sağlık odaklı ürünleri, kendi markaları ve iş birliği yaptığı  global markalar için üretmektedir.

 

Bunun yanında kurumsal iş kıyafetleri ,koruyucu teknik tekstiller ve medikal tekstiller alanında güçlü AR-GE ve üretim altyapısı ile yurtiçi ve yurtdışı devlet ihaleleri yanında özel sektör ihtiyaçlarını da karşılayan büyük ve güvenilir bir tedarikçi konumundadır.

Narkonteks Tekstil A.Ş.  sahip olduğu  yalın üretim altyapısı ile düşük parti büyüklüklerini, hızlı ve kalite sürekliliği değişmeksizin gerçekleştirebilmektedir. NOS (Never Out of Stock) ürünleri  bu alt yapı sayesinde tek beden, tek renk olarak üretebilmenin yanı sıra acil olan veya planlı sezonluk siparişleri önceden belirlenen planlar üzerinden kapasitesine dahil edebilmektedir. NOS siparişlerinin yalın üretim altyapısı ile üretilmesi markaların NOS ürün grubu stoklarında %70’e varan düşüşün yanında servis seviyelerinde çift haneli yüzdelerde artış sağlamaktadır.

Kurumsal altyapı ve sürdürülebilir kurumsal ilkelerin oluşturulması amacı ile firma bünyesinde 2017 yılında kurulan Sürdürülebilirlik ve CSR bölümü kaynakların etkili kullanımı için firma içerisinde liderliği üstlenmekte ve firmanın sahip olduğu  ISO9001, ISO14001, OHSAS 18001, BSCI, SEDEX, FAMA (Walt Disney Licence Producer), Öko-tex 100, OCS, GS1, NATO Supplier List Certification, Recyle gibi sertifikaların alınmasının ve korunmasının yönetimini gerçekleştirmektedir. Çeşitli Medikal Tekstiller ve Kişisel Koruyucu Kıyafetlerin üretimi ve satışı için gerekli olan CE, FDA, ISO13485, TUV-GMP gibi sertifikasyonların sürekliliği de bu bölüm tarafından sağlanmaktadır.

web01.jpg
 • Avrupa’nın birçok noktasından 3-4 saatlik direk uçuş mesafesinde, güzel bir Akdeniz şehri olan Ege’nin incisi İzmir’de
   

 • 2015 yılından beri Türkiye’nin tüm sektörlerine ait firmalarının listelendiği ilk 1000 ihracatçı firma içerisinde
   

 • Ar-ge, tasarım, üretim, know-how ve deneyimine sahip
   

 • Geniş bir üretim yelpazesinde (iç giyim, sütyen, termal giyim, spor giyim, plaj giyim, ev giyim, rahat giyim,  kişisel koruyucu ve medikal giyim ürünleri ve iş kıyafetleri kategorilerinde)
   

 • Tüm cins ve yaş gruplarında (kadın/erkek/çocuk/genç) bu ürün grubunu üretebilen
   

 • Yalın organizasyon & üretimi sayesinde düşük parti büyüklüklerini üretebilen
   

 • Örme ve dokuma kumaştan mamul ürünleri 50.000 adet / gün ve Medikal tekstilleri 500.000 adet / gün kapasiteler ile üretebilen
   

 • Mağazanızın ihtiyacı olan tamamlayıcı aksesuarları tedarik edebilecek
   

 • Sürdürülebilir bir gelecek için BCI, I-REC, Organic ve Recycle gibi sertifikalara sahip
   

 • Disney ürünlerinin üretimi için gerekli olan FAMA sertifikasyonunu almış
   

 • NATO onaylı tedarikçiler veri tabanında kayıtlı
   

 • Bitkisel (pamuk, keten), hayvansal (yün), rejenere (viskon, modal, tencel, cupro), suni ve geri dönüştürülmüş (polyamid, polyester, polipropilen vb..gibi) tüm elyaflar ve bunların karışımları ile çalışabilen 
   

 • Global markalar ile yürüyen işbirlikleri ve referansları olan
   

 • Adil ve sosyal çerçeveyi, çevreyi, insanı gözeten 
   

Marka Sunum Dosyası

Narkonteks ve Blackspade markalarına ait güncel sunum dosyalarını indirmek için tıklayın.
 

Son Güncelleme: 01.03.2024

Video

Narkonteks tesislerinin
tanıtım videosunu izleyin.

bottom of page