top of page
  • Yazarın fotoğrafıblackspadetr

Narkonteks Ege Bölgesi’nin “Altın” yıldız ihracatçısı

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB) ‘in 2021’de en yüksek ihracat rakamlarına ulaşan üyelerini ödüllendirdi. Narkonteks “2021 yılı Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları” kapsamında “Altın” kategoride ödüle layık görüldü.

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB), 2021 yılında gerçekleştirdiği 1,5 milyar dolarlık ihracata yüzde 77’lik katkı sağlayan 77 üyesi için “2021 yılı Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları” ödül töreni düzenledi. 2021 yılında 20 milyon dolar üzerinde ihracat yapan Narkonteks, “Altın” kategoride ödül aldı.

EHKİB tarafından verilen “2021 yılı Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları” ödül töreninde firmalar; platin, altın, gümüş, bronz kategorilerinde ödüllendirildi; 3 firma platin, 9 firma altın, 29 firma gümüş, 36 firma bronz kategoride ödül aldı.

Narkonteks adına ödülü alan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tolga Narbay 2021’de toplamda 1,5 milyar dolar ihracat gerçekleştiren Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon ihracatçıları Birliği üyeleri arasında yer alarak, ‘’Altın” kategoride ödül sahibi olmaktan dolayı gururlu ve mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi: “Bildiğiniz gibi 2021 yılında da pandemi etkisini hissettiğimiz zor bir yıl oldu. Bu dönemde ihracat pazarlarında pek çok büyük markanın tedarik zincirinde lojistik sebeplerle Türkiye’yi tercih etmesi, Türk hazır giyim markaları ve üreticileri için fırsat yarattı. Narkonteks olarak başta Hollanda , Almanya ve İngiltere olmak üzere 25’in üzerinde ülkeye yaptığımız ihracatı yeni işbirlikleri ile geliştirirken , markamız Blackspade ile de katma değerli ihracatımızı arttırdık. Narkonteks olarak 2022’de ihracatta yakaladığımız bu rüzgarı arttırmanın yanı sıra Avrupa’da Blackspade ile e-ticaret hedeflerimiz arasında“dedi.

50 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page